Кісточки (халюс вальгус)
"Кісточки" очима фахівців
У передній частині стопи, котра несе значне навантаження під час ходьби, відбуваються суттєві зміни. Перша плюснева кістка починає різко відхилятися до середини, а разом з нею — і основа першого пальця. У результаті складається враження, ніби росте кісточка, а великий палець викривлюється назовні. Насправді кінець пальця залишається без змін, а внаслідок відхилення його основи до середини утворюється кут (гулька). При цьому інші плюсневі кістки починають віялоподібно розширюватися, кінчики ж пальців залишаються на місці.
Таким чином, передня частина стопи набуває трикутної форми. Жінка помічає, що стопа поступово стає ширшою — черевики, що були зручні рік тому, нинішньої весни тісні. Виникає "конфлікт" між деформованою стопою і взуттям: шкіра на "кісточці" червоніє, розвивається хронічне запалення, котре іноді закінчується гнійним процесом з норицею. На підошві утворюється мозольна "подушечка" внаслідок перевантаження, бо перша плеснова кістка в умовах розпластаності втрачає свою функцію.
Чому розвивається паталогія?
Дехто пов'язує поперечну розпластаність із незручним взуттям. Однак помічено, що "кісточки" з'являються як у жінок, які надають перевагу традиційним практичним моделям, так і у тих, хто слідкує за супермодними. Правда, треба знати, що занадто високий підбор збільшує навантаження на передній відділ стопи і підсилює деформацію (якщо вона є). Прискорюють прогресування патології гормональна перебудова організму в післяпологовий період, а також робота, пов'язана зі статичним навантаженням (наприклад, у продавців, стоматологів, перукарів тощо).
У розвитку захворювання важливу роль відіграє спадковий фактор (близько у 90 відсотків пацієнтів хтось із родичів має таку деформацію) і статева приналежність — у 95 відсотках випадків страждають жінки, і лише в 5 — чоловіки.
Лікувати та профілактувати дану патологію допоможуть індивідуальні ортопедичні устілки.
Шина на великий палець ноги - безопераційне лікування вальгусної деформації
Легка пружна хода - невід'ємний атрибут впевненої в собі жінки. Але, на жаль, більшість представниць прекрасної статі, змушені відмовитися від модних туфель і відкритих босоніжок. І всьому виною - шишка навпроти великого пальця стопи, або болюча кісточка. Все більше людей стикається з цією проблемою, яка виникає внаслідок деформації стопи. Таке захворювання зустрічається не тільки у модниць, які ходять постійно на каблуках, а й у спортсменів, продавців і перукарів. Крім естетичної проблеми, шишки на стопі приносять дискомфорт при ходьбі. Потім порушується природне положення гомілково-ступеневого, колінного і тазостегнового суглобів, і це призводить до розвитку артриту і артрозу. Більше того, зсув суглоба великого пальця впливає на функцію щитовидної залози, що може призвести до гормонального збою організму.
Тому, не нехтуйте вирішенням проблеми. Уникнути прогресування захворювання під силу кожному. В першу чергу, потрібно носити зручне взуття; приймати теплі ванни, для розслаблення м'язів і зв'язок; займатися лікувальною фізкультурою; носити спеціальні пристосування, такі як шина для великого пальця. Шину розробили ортопеди з метою зниження навантаження на суглоби стопи. Шина на великий палець ноги зменшує хворобливі відчуття, корегує пласкостопість, виправляє великий палець і правильно фіксує всю стопу. При постійному використанні, шина для великого пальця знижує деформацію і повертає стопі природну форму.
Варто зауважити, після операції на стопі або при реабілітаційному відновленні шина на великий палець ноги використовується лише за призначенням лікаря. Шина допомагає стабілізувати хірургічне регулювання пальця ноги. Пам'ятайте, шина для великого пальця допоможе Вам ефективно і безболісно виправити розвиток вальгусної деформації. Відчуйте щоденний комфорт вже сьогодні.