Користь ЛФК

Маючи, не цінуємо, втративши, плачемо. Це відноситься до багатьох життєвих речей, включаючи наше здоров'я. Поки з ним немає проблем, не усвідомлюєш, яке це щастя - повноцінно рухатися, дихати, бачити. І лише коли втрачаєш одну з (або кілька одразу) здібностей, розумієш, наскільки це було цінне. Лікувальна фізкультура покликана повертати втрачене здоров'я, застосовуючи лікувальні вправи різного ступеня складності і спрямованості.

Що необхідно знати перш ніж почати вправи лікувальної фізкультури.

Виступаючи реабілітаційним методом за допомогою фізичних вправ, лікувальна фізкультура сприяє швидкому відновленню організму після перенесених захворювань або травм.

Вирішивши зайнятися цим типом занять, варто пам'ятати основні постулати:

 • в будь-якому випадку варто уникати самолікування;
 • суворе дозування навантаження. Пам’ятайте, що надмірне навантаження може тільки зашкодити;
 • регулярність занять. Завдяки регулярним заняттям ви зможете прискорити ефект від фізкультури.

Всі призначення по ЛФК робить лікар з урахуванням особливостей, характеру захворювання, його стадії та стану самого пацієнта. На підставі отриманих призначень інструктор з лікувальної фізкультури розробляє програму, здатну забезпечити м'язам потрібне для кожного конкретного випадку корисне навантаження.

Вправи повинні виконуватися регулярно, з грамотним нарощуванням складності. Самостійне складання реабілітаційної програми і хаотичне, "аматорське" виконання вправ не завжди приносить користь. Простіше і надійніше звернутися до фахівця з лікувальної фізкультури або кінезотерапії. Кваліфіковані лікарі підготують індивідуальний комплекс вправ, під час занять будуть стежити за правильністю їх виконання і в разі необхідності внесуть корективи.

Лікувальна фізкультура має досить корисні властивості.

Професійно підібрані лікувальні вправи допомагають хворому швидше відновити втрачені сили. Залежно від ступеня тяжкості перенесеного захворювання комплекс вправ може включати фізичні заняття, як звичайні, так і з використанням тренажерів, гімнастика, плавання, легкий біг, піші прогулянки. З їх допомогою відновлюється опорно-руховий апарат (зміцнюються м'язи, суглоби, зв'язки), нормалізуються дихальні процеси, артеріальний тиск, робота серця.

За допомогою ЛФК поліпшується обмін речовин, попереджаються можливі загострення хронічних хвороб.

В яких випадках ЛФК є незамінною складовою реабілітаційного процесу?

Існує певний перелік захворювань, для лікування яких просто необхідні комплекси вправ лікувальної фізкультури:

 • остеохондроз;
 • захворювання опорно-рухового апарату;
 • грижа;
 • захворювання суглобів;
 • черепно-мозкові травми;
 • перенесення інсультів.

Своєчасне звернення до лікаря, правильно складена реабілітаційна програма і регулярні заняття під наглядом кваліфікованого фахівця значно скоротять час відновного періоду. Пам’ятайте, що до лікувальної фізкультури необхідно ставитися цілком відповідально.

В корисних властивостях ЛФК багато хто переконався на власному досвіді. Лікувальна фізкультура передбачає лікування, реабілітацію та профілактику багатьох, найбільш різноманітних хвороб. Такий метод завжди індивідуальний і розробляється окремо для кожного пацієнта.

ЛФК, як ліки, саме тому заняття потрібно починати тільки за рекомендацією лікаря. Потім фахівець розробляє комплекс вправ. Тренування проходять під контролем тренера, так як важливо правильне виконання всіх вправ. Крім того, необхідний контроль безпеки, адже якщо хворому стане погано під час занять, лікар зможе надати своєчасну кваліфіковано допомогу.

Корисні заняття лікувальною фізкультурою і для діток. Адже скелет тільки формується, а значить - потрібно створити для нього оптимальні умови і забезпечити рухливість. ЛФК допоможе дитині вирости здоровою і міцною, а спільні заняття з батьками зроблять сім'ю ще дружніше. Лікувальні вправи діляться на кілька типів, в залежності від захворювання.

 1. Для окремих м'язів по анатомічному принципі. Якщо проблеми локалізовані в грудному відділі, ЛФК допоможе позбутися від міжхребцевої грижі, остеохондрозу і відновитися після травм.
 2. Самостійне виконання вправ хворим. В такому випадку хворий, стан здоров’я якого не викликає у лікаря серйозних побоювань, може самостійно, вдома чи у лікарні, виконувати призначені спеціалістом завдання.
 3. Заняття фізкультурою зі сторонньою допомогою (в разі обмеженої рухливості пацієнта).

ЛФК передбачає поступове збільшення навантаження. В процесі занять відбувається коригування вправ і їх динаміки.

Лікувальна фізкультура має не тільки лікарські показання. Вона є ефективною профілактикою багатьох недуг і відмінним способом підтримувати форму. Особливо корисна ЛФК людям, які довгий час проводять в сидячому положенні. Комплекс нескладних вправ дозволить відчувати себе бадьоро.

Користь ЛФК неможливо недооцінити, адже вона допомагає у тих випадках, коли медикаментозне лікування просто безсиле. Завдяки такій фізкультурі люди навчаються заново ходити, тримати ложку та навіть бігати.

Якщо вам знадобиться допомога спеціаліста у підборі вправ лікувальної фізкультури, ви завжди зможете звернутися до нас, у «Центр Стопи». У нас працюють справжні професіонали, які допоможуть вам у вирішенні будь-яких проблем.